Inwestycje NEWS

Zielone światło. Hengst Filter Polska zaczyna budowe zakładu w Rawiczu.

Niemiecka firma przystępuje do budowy fabryki filtrów samochodowych na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej nieopodal Dębna Polskiego. Pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych wydało Starostwo Powiatowe w Rawiczu.

Już od ponad roku trwały rozmowy z zagranicznymi inwestorami w celu budowy w Rawiczu zakładu produkcyjnego, który dał by pracę mieszkańcom Rawicza. Jak się okazuje, „marzenie” i jeden z punktów kampanii wyborczej w 2014 roku Grzegorza Kubika o nowym inwestorze się spełniają. 

Niemiecki potentat w tej branży, działający od połowy wieku rozpoczyna właśnie budowę zakładu w Rawiczu. Aktualne plany mówią o nowych miejscach pracy dla 300 osób, ale firma nie wyklucza też rozbudowy fabryki w przyszłości, co skutkowało by jeszcze większym zapotrzebowaniem na pracowników.

Na 1 lutego zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem Właściciela Grupy Hengst – Pana Jens Röttgering, Wiceprezes ds. Produkcji Grupy Hengst – Pana Stephan Lachmann, oraz burmistrza Gminy Rawicz – Grzegorza Kubika. Podczas tego spotkania ma odbyć się symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Wiadomo, że na miejscu budowy już prowadzone są prace związane z uprzątnięciem terenu, oraz prace ziemne.

Oprócz przedstawicieli z Niemiec, oraz lokalnych władz na konferencji pojawią się osoby które zarządzać będą rawickim Hengst Filter Polska – Zygmunt Wabiński i Błażej Jankowski.

Decyzje o zgodzie na budowę zakładu wydano 11 stycznia tego roku. W dzisiejszym wspólnym komunikacie Hengst Filter Polska i Gminy Rawicz znalazł się też krótki komentarz Grzegorz Kubika:

-Pozwolenie na budowę to przypieczętowanie decyzji o powstaniu zakładu. Zgodnie z planem nowa rawicka fabryka ruszy w drugiej połowie tego roku. Myślę, że dla nas wszystkich to dobra informacja, dobra przede wszystkim dla mieszkańców i dla lokalnego rynku pracy – komentuje burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej firma ta będzie zatrudniać 300 pracowników. Taśmy produkcyjne w rawickim zakładzie mają ruszyć w trzecim kwartale 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *