Polityka

Wizyta europosła Millera u Burmistrza Rawicza

W ostatnim czasie wizytę Burmistrzowi Gminy Rawicz – Grzegorzowi Kubikowi złożył eurodeputowany Koalicji Europejskiej, były premier Rzeczypospolitej – Leszek Miller. O czym włodarz rozmawiał z europosłem SLD? 

Leszek Miller startował z drugiego miejsca, zaraz za Ewą Kopacz, z wspólnej listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W czasie kampanii wyborczej były premier odwiedził Rawicz i wtedy też spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Kubikiem. Zapewniał go wtedy, że jeżeli zostanie europosłem, to będzie się starał załatwiać w Brukseli interesy ważne dla naszego regionu.

Kilka dni temu już europoseł Leszek Miller ponownie odwiedził Grzegorza Kubika, o czym włodarz poinformował na jednym z portali społecznościowych. Portal rawicz24 zapytał burmistrza Rawicza, o czym rozmawiał z byłym premierem.

W mojej ocenie wizyta byłego premiera miała charakter kurtuazyjny – mówi włodarz. – Zadeklarował wsparcie dla Rawicza w ramach swoich możliwości jako europoseł. Z mojej strony mogę dodać, że doceniam, gdy kandydaci zajmujący się Wielkopolską, przyjeżdżają nie tylko w trakcie kampanii, ale i po zwycięstwie. Myślę, że to dobra praktyka. Rawicz jest otwarty na każdego, kto w jakikolwiek sposób zamierza wspierać nasze działania – i na poziomie województwa, i kraju, i Europy. Z moich dotychczasowych doświadczeń i obserwacji wynika, że wśród parlamentarzystów jest pewna grupa, która sporo pracuje i bardzo zabiega o interesy swojego okręgu wyborczego. Wierzę w to, że były premier będzie należał do tej grupy – dodaje Kubik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *