Społeczeństwo

W sobotę zawyją syreny. Rawicz uczci prezydenta Gdańska

Jak poinformował Urząd Gminy Rawicz – w sobotę o godzinie 12:00 w wielu miastach w Polsce zawyją syreny, również w Rawiczu.

Miasta w Polsce łączą się w bólu i żałobie z Gdańskiem, w którego mieszkańcy żegnają swojego prezydenta. Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpocznie się Żałoba Narodowa, która potrwa do jutra do godziny 19:00.

Rawicki magistrat również chce oddać hołd Prezydentowi Miasta Gdańsk – Pawłowi Adamowiczowi. Oprócz opuszczonych do połowy masztu flag państwowych i miasta znajdujących się na wieży ratusza i przed Urzędem Gminy, magistrat zadecydował o dołączeniu się do akcji zainicjowanej przez  Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. W sobotę o godzinie 12:00 zawyją syreny alarmowe.

W odpowiedzi na ogólnopolski apel Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, aby w najbliższą sobotę o godz. 12:00 uczcić pamięć Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Miasta Gdańska, poprzez uruchomienie syren alarmowych, informujemy, że Gmina Rawicz przyłącza się do powyższej inicjatywy. Włączenie syren alarmowych sygnałem ciągłym na 1 minutę nastąpi w sobotę o godzinie 12.00.

Syreny alarmowe dla uczczenia pamięci Pawła Adamowicza Prezydenta GdańskaW odpowiedzi na ogólnopolski apel…

Opublikowany przez Gmina Rawicz Piątek, 18 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *