Społeczeństwo

W rawickiej policji, w fotelach zasiadło trzech nowych komendantów

Po konkursie „Możesz zostać Komendantem”, który dobył się w lutym tego roku, gdzie wybrano nowego komendanta i dwóch jego zastępców, zasiedli oni na fotelach w Komendzie Powiatowej Policji Rawiczu.

Jednodniowe bycie komendantem policji w Rawiczu, było nagrodą dla osoby, która wygrała konkurs organizowany co roku przez rawickich funkcjonariuszy. Stanowisko szefa na ten dzień objął  Kacper Pląwskowski – uczeń ZS w Miejskiej Górce. Na stanowiskach zastępców zasiedli: Marta Wiśniewska oraz Tomasz Kasprzak.

Laureaci konkursu mieli okazję poznać pracę rawickiej policji we wszystkich pionach. Zwiedzanie zaczęli od biur naczelników. Byli również w pomieszczeniach technika kryminalistyki, gdzie widzieli jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz jak przy użyciu nowoczesnego skanera pobiera się odciski palców od podejrzanych. Nowi komendanci wyjechali też na patrol, gdzie wykonywali pomiar prędkości jadących samochodów. Tegoroczni zwycięzcy byli zadowoleni ze swojej wygranej, twierdząc, że miło i ciekawie spędzili swój dzień.

foto: policja.rawicz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *