NEWS Społeczeństwo

W czwartek konsultacje nad projektem „Nowy Poligon”

W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Rawicz ma odbyć się spotkanie na którym konsultowany będzie projekt rewitalizacji byłego poligonu wojskowego w Sierakowie.

Program „Nowy Poligon” był jednym z głównych punktów ostatniej kampanii wyborczej Grzegorza Kubika. Jeszcze w ubiegłym roku włodarz przedstawił wstępne wizualizacje przygotowane przez doktora Asta i jego syna. Teraz zapowiada konsultacje.

W moim programie wyborczym na lata 2019-2023 jest Nowy Poligon. Prace nad projektem rozpoczynamy od mieszkańców, których zapraszam na spotkanie – 31 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Przygotowaliśmy pierwszą koncepcję urbanistyczno – architektoniczą zagospodarowania terenu dawnego poligonu w Rawiczu, która będzie punktem wyjścia do naszej dyskusji. Zachęcam do licznego udziału – pisze Grzegorz Kubik – Burmistrz Gminy Rawicz.

Zaproponowana w grudniu ubiegłego roku koncepcja zawierała m.in.: połączenie dwóch istniejących zbiorników rekreacyjnych w jeden duży, powstanie stałych pomostów, oraz kąpieliska ze zjeżdżalniami, amfiteatrem, kilku kondygnacyjnym hotelem przy plaży i wieloma innymi atrakcjami. Więcej na ten temat w poniższym artykule: Jak ma wyglądać? Jest wstępny plan

Pierwsza koncepcja na rewitalizację rawickiego „poligonu” powstała już w 2012 roku. Przygotował ją w ramach pracy studenckiej syn prof. Asta, wraz z jednym ze studentów. Tamta koncepcja, mimo iż nie odbiegała zbytnio od tej zaproponowanej przez Grzegorz Kubika nie została nigdy zrealizowana, a prace zakończyły się na etapie przygotowania koncepcji.

W czwartek o godzinie 17:00 mają odbyć się konsultacje z mieszkańcami w celu poznania ich sugestii i pomysłów dotyczących stworzenia z terenu powojskowego atrakcyjnego miejsca rekreacyjnego. 

Na razie nie jest znany dokładny koszt inwestycji, oraz termin zakończenia wszystkich robót związanych z realizacją tego projektu. Jak zapewnia Grzegorz Kubik – prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Mają to być głównie roboty ziemne polegające na oczyszczeniu dna istniejących stawów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *