NEWS Społeczeństwo

Uczciliśmy w Rawiczu dzień Niepodległości

101 lat temu w odradzającej się Polsce rada regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Tą rocznicę po raz kolejny świętowano w Rawiczu.

Uroczystości 11 listopada rozpoczęły się mszą św. za ojczyznę w parafi pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Następnie poczty sztandarowe, delegacje oraz kompania reprezentacyjna klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu udały się pod pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie rozpoczęły się uroczystości oficjalne. Został odśpiewany hymn państowowy, rotę, oraz otczytano apel pamięci. Po złożeniu wiązanek obchody zakończyły się pokazem sztucznych ognii, który zostały umieszczone wokół pomnika Żołnierza Polskiego.

W czasie zakończenia uroczystości rozpoczął już się piknik niepodległościowy w parku przy domu kultury. Zaśpiewano wspólnie pieśni patriotyczne, oraz skosztowano ciepłych posiłków gminnych kół gospodyń wiejskich.

Ostatnim wydarzeniem tego dnia był koncert jazzowy „Zaduszki Jazzowe” Weezdob Collectiwe w kameralnej scenie teatralnej Domu Kultury w Rawiczu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *