Kultura NEWS

Trzeci dzień FORMY zakończył się koncertowo. Czego mogliśmy posłuchać i co mogliśmy obejrzeć?

Od warsztatów Kolażu po film ,,Ponad Śnieg”. Jakie wspaniałe atrakcje trzeciego dnia zaoferował mieszkańcom rawicza 19. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej?

Zaczęto tradycyjnie od godziny 11:00 warsztatami Kolażu w budynku Domu Kultury pod okiem Joanny Dworak.

Następnie o godzinie 17:00 w parku przy DK pojawił się teatr Układ Formalny, powołany w ramach Fundacji, jako inicjatywa studentów i absolwentów Wrocławskich uczelni: Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Występ wymagający różnych aktywności od publiczności, niezwykle interesujący i porywający. Aktorzy z niebywałym doświadczeniem i tryskającą energią oraz charyzmą. Cóż za nietypowe przedstawienie.

Kolejno o godzinie 18:00 odbył się koncert TRIO IO w Galerii na piętrze, w budynku Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Tuż obok umieszczono wystawę malarską Karoliny Pach, która rozpoczęła się o 19:00. Melodie zespołu TRIO IO były nieco skondensowane oraz przyjemne, nadawały ciekawego klimatu wernisażu obok. Pani Pach przedstawiła interesującą kompozycję obrazów imitujących liście, tub imitujących drzewa oraz papierowych figur ptaków. Zachęcamy do zapoznania się ze zbiorem.

Wkrótce potem, o godzinie 21:00 rozpoczął się, przeniesiony z ul. Kramarskiej do sali widowiskowej w DK, koncert EVOREVO. Przyciągnął on niemałą publiczność. Muzyka wysoce wyjątkowa i nietypowa, momentami ciężka, lecz nadal atrakcyjna w swym wydaniu.

Na sam koniec, o godzinie 22:40 w parku przy DK, wyświetlono film niemy pt: ,,Ponad Śnieg” z 1929 roku z akompaniamentem na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *