NEWS Społeczeństwo

„Traktujecie nas jak ludzi zza torów!” – jakie wrażenia po spotkaniu z PKP [FILM]

W poniedziałek, wieczorem w holu Szkoły Podstawowej w Masłowie odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., kierownika budowy, oraz burmistrza Rawicza z mieszkańcami Masłowa. Spotkanie dotyczyło sprawy budowy wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Piłsudskiego i problemów z jakimi zmagają się mieszkańcy.

W czasie bardzo emocjonalnego spotkania głos zabrał Jarosław Szczepaniak – dyrektor projektu PKP PLK – region zachodni, który przedstawił mieszkańcom obecną sytuacje. Od strony mieszkańców słychać było wyraźne głosy oburzenia sytuacją w jakiej od prawie roku się znajdują. Według zapewnień PKP PLK nowy wykonawca generalny, który zostanie wyłoniony w II kwartale tego roku dokończy zaczętą przez ASTALDI inwestycję w pierwotnym terminie, czyli do końca 2020 roku, ale do czasu przedstawienia przez nowego wykonawcę harmonogramu prac nie można określić kiedy dokładnie zakończona zostanie budowa wiaduktu na do Masłowa. Na chwilę obecną można tylko powiedzieć, że koniec budowy wiaduktu to koniec budowy całej inwestycji, czyli koniec roku 2020.

Jak przebiegało spotkanie i całą tą sytuację komentują mieszkańcy? Kogo obwiniają za zaistniałą sytuację, oraz jakie stanowisko w tej sprawie przyjmuje burmistrz? Odpowiedź na te pytania w poniższym materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *