Inwestycje

Toalety z opóźnieniem. Urząd nalicza kary

Już od ponad miesiąca rawiczanie mieli cieszyć oko nowymi toaletami, które miały stanąć na obok kościoła pw. Andrzeja Boboli i na targowisku miejskim w Rawiczu, jednak tak nie jest. Dlaczego nowych szaletów nadal nie ma i kto odpowiada za zaistniałą sytuację.

Po tym jak istniejące jeszcze toalety znajdujące się na rynku w Rawiczu zostały zamknięte osoby udające się za potrzebą musiały korzystać w godzinach pracy z tych znajdujących się w budynku ratusza, albo udać się do niezbyt komfortowych toalet przenośnych, które stoją na płycie rynku. Problem ten miał się rozwiązać razem z postawieniem dwóch nowoczesnych toalet kontenerowych, które miały stanąć przy ulicy Buszy i na targowisku od strony placu zabaw.

Dlaczego toalet nadal nie ma?

Takie pytanie zadaliśmy przedstawicielowi Centrum Informacji Burmistrza. Pierwotny termin montażu tych urządzeń to okres przed Wielkanocą. Następnie wykonawca zobligował się do kolejnego majowego terminu, czyli do 15 maja br., którego nie dotrzymał – przekazuje Centrum Informacji Burmistrza. Z faktu kolejnych opóźnień i przekroczenia kolejnego terminu, rawicki magistrat przystąpił do naliczania kary. Od 1 kwietnia br., a za każdy dzień zwłoki jest to ok. 250 zł. Za ponad 60-dniowe opóźnienie wykonawcy została naliczona kara w wysokości ok. 17 tys. zł. Według Grzegorza Kubika realizacja tych inwestycji może przedłużyć się w czasie, jeśli z winy wykonawców umowa zostanie rozwiązana – przekazuje CIB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *