NEWS Społeczeństwo

Spontaniczny protest przeciw mowie nienawiści.

Chwilę po godzinie 11:00 szef rawickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaapelował, by wziąć udział w proteście przeciwko mowie nienawiści. Spontaniczne zgromadzenie ma się odbyć dziś na Placu Wolności w Rawiczu o godzinie 18:00.

Wszystko to ma związek z makabrycznym zdarzeniem do jakiego doszło podczas światełka do nieba na Gdańskim finale WOŚP. Podczas imprezy napastnik zakatował stojącego na scenie prezydenta miasta – Pawła Adamowicza i dźgnął go kilka razy w brzuch. Adamowicz w stanie ciężkim znajduje się w szpitalu uniwersyteckim w Trójmieście.

„Spontaniczny protest”

Tak nazwał zgromadzenie Kacper Kwiatkowski – szef rawickiego sztabu WOŚP, który wezwał do zamanifestowania na Placu Wolności swojego sprzeciwienia mowie nienawiści.

DZIŚ O GODZ. 18:00 SPOTYKAMY SIĘ NA PLACU WOLNOŚCI W RAWICZU NA SPONTANICZNYM PROTEŚCIE PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI.
Jest to efekt wczorajszych wydarzeń jakie miały miejsce w Gdańsku w czasie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE TEGO POSTA I OBECNOŚĆ MIESZKAŃCÓW

Zapraszam do uczestnictwa w zgromadzeniu wolontariuszy, rodziców, nauczycieli oraz wszystkie osoby wspierające działalność społeczną, a także samorządowców. Chcemy, jako organizatorzy WOŚP w Rawiczu, wyrazić swój sprzeciw wobec mowy nienawiści, jaka ma miejsce w ostatnim czasie. Zgromadzenie ma związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce w czasie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku i ma mieć charakter stacjonarny.

O zgromadzeniu zawiadomiono Urząd Miejski Gminy Rawicz oraz Komendę Powiatową Policji w Rawiczu.

Czas jego trwania około 15 minut. Proszę o Waszą obecność.

AKTUALIZACJA 15:00

Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz nie żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *