NEWS Społeczeństwo

Śmiertelny wypadek na torach. Linia kolejowa zablokowana

Foto: Linia Kolejowa E59: Poznań Główny Leszno

W Puszczykowie nieopodal Poznania doszło do zderzenia pociągu z kartką pogotowia. Dwie osoby nie żyją. Ruch na szlaku na tym odcinku jest wstrzymany. 

Przed godziną 16:00 na przejeździe kolejowym w Puszczykowie doszło do wypadku karetki pogotowia, która wjechała pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity relacji Katowice – Gdynia.

Karetka została zmieciona z przejazdu kolejowego a jej wrak znalazł się kilka metrów od miejsca wypadku. Jak podaje RMF FM, dwie ofiary śmiertelne to lekarz i ratownik medyczny. Jedna osoba jest ranna. Nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało. 

AKTUALIZACJA: 17:50

Z oficjalnego komunikatu PKP PLK wynika, że doszło również do wykolejenia lokomotywy biorącej udział w wypadku. „W wyniku wypadku lokomotywa wypadła z torów jedną osią” – w komunikacie pisze PKP. Na odcinku pomiędzy Luboniem, a Mosiną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, a pociągi dalekobieżne zostały przekierowane na objazd i pojadą trasą przez Jarocin lub Ostrów Wielkopolski. O zmianach podróżni są informowani na stacjach, przystankach, oraz bezpośrednio przez drużyny konduktorskie. 

Trzecia osoba która wchodziła w skład ratownictwa medycznego i znajdowała się w karetce jest ciężko ranna. Ma urazy wielonarządowe i została przetransportowana do szpitala za pomocą śmigłowca LPR. W czasie wypadku w karetce nie było osoby transportowanej. Pojazd jechała do szpitala w Puszczykowie, skąd w trybie bezpośredniego zagrożenia życia miał przetransportować pacjenta do Poznania. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *