Społeczeństwo

Seniorzy rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

W poniedziałek o 15:00 w budynku Szkoły Podstawowej w Sierakowie dobyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z osobami starszymi zatytułowane „Senior na drodze”. 

Impreza pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Starostwa Powiatowego w Rawiczu oraz Policji miała za zadanie uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Specjaliści mówili także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Funkcjonariusze rawickiej drogówki opowiedzieli o tematach związanych z bezpieczeństwem oso starszych w ruchu drogowym odnosząc się bezpośrednio do przykładów z naszego powiatu. Mundurowi przybliżyli też sylwetki kilku tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych z jakimi musieli się zmierzyć w swojej pracy, co w połączeniu z opisywanymi przez nich emocjami poruszyło przybyłych słuchaczy.

Wszystkie osoby, które na spotkanie przybyły na rowerze mogły skorzystać z bezpłatnej analizy stanu jednośladu, oraz w doposażenie go w elementy odblaskowe i oświetlenie.

źródło: KPP Rawicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *