Społeczeństwo

Sarnowscy uczniowie pobiegli z okazji 100-lecia niepodległości

Już w najbliższą niedzielę przypada 11 listopada, 100. rocznica zakończenia I Wojny Światowej, a dla Polaków przede wszystkim dzień związany z odzyskaniem niepodległości. Dzisiaj wszystkie szkoły w Rawiczu o godzinie 11:11 odśpiewały wspólnie hymn Rzeczypospolitej: „Mazurka Dąbrowskiego”. Zespół Szkół w Sarnowie postanowił dodatkowo, jeszcze inaczej uczcić te święto.  

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr.2 w Rawiczu w wyjątkowy sposób uczcił dzisiaj zbliżającą się wielkimi krokami, setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, chwilę po południu cała Sarnowa stała się biało-czerwona. Uczniowie przebiegli ulicami dzielnicy ubrani w czerwone i białe stroje. Nie był to też zwykły biało-czerwony bieg. Zgodnie z założeniami, stu uczniów w sztafecie przebiegło łącznie 100km, co ma nawiązywać do 100. rocznicy.

Przed samym biegiem, cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu, podczas którego odśpiewano, wszystkie, cztery zwrotki hymnu. Po biegu uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie piekli kiełbaski na ognisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *