Kultura NEWS

Ruszyły Festiwal Artystyczny „Koniugacje” 2019 [FILM]

Dzisiaj kilka minut po godzinie 18:00 rozpoczęły się pierwsze przesłuchania w ramach III edycji Festiwalu Artystycznego „Koniugacje”. Jutro o godzinie 19:00 koncert laureatów, recital Katarzyny Groniec, oraz występ zespołu „Koniugacja”.

Po raz trzeci Dom Kultury w Rawiczu razem z Gminą Rawicz organizuje festiwal artystyczny „Koniugacje”, który na stałe wpisał się do kalendarza lokalnych imprez. Tegoroczna edycja jest rekordowa, do DK wpłynęło aż 41 zgłoszeń. Z powodu tak dużego zainteresowania organizatorzy imprezy zdecydowali o zorganizowaniu preselekcji. Dzięki niej wyłoniono 15 podmiotów artystycznych, które dzisiaj od godziny 18:00 prezentują się przez jury.

W tym roku starający się o nagrodę są oceniani przez pięcioosobową komisję w składzie: Dariusz Taraszkiewicz, Jowita Augustyniak, Marian Przybył, Bogusław Sobczuk i Katarzyna Groniec, która jest jednym z gości specjalnych tegorocznej edycji festiwalu.

Jutro o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się koncert podsumowywujący III już „Koniugacje” Na deskach DK zaprezentują się zwycięzcy tegorocznego konkursu, swój recital przedstawi Katarzyna Groniec, a wieczór uświetni koncert zespołu „Koniugacja” grającego od 1977 roku. 

Jak przed przesłuchaniami tegoroczną edycję festiwalu komentuje Dariusz Taraszkiewicz? Zobacz zaproszenie dyrektora Domu Kultury na jutrzejszy koncert. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *