Kultura NEWS

Ruszył 19. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA [FILM]

Wystartował 19. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA. Już pierwszego dnia imprezy na mieszkańców czekało wiele ciekawych warsztatów, spotkań i przedsięwzięć. Co działo się w czwartek w ramach FORMY?

Jeszcze chwilę przed popołudniem nie jak początkowo planowano w Domu Kultury, ale w Muzeum Ziemi Rawickiej odbyły się warsztaty kolażu prowadzone przez Joannę Dworak. Również kolejne z obywających się wczoraj zajęć praktycznych odbyły się w budynku ratusza. Były to warsztaty plakatu artystycznego, prowadzone przez Przemysława Szydłowskiego.

Wieczorem, o godzinie 18:00 w Sali Piecowej rozpoczęła się wystawa Tomasza Bzdęgi pod tytułem: ,, Ogród Tajemniczych Radości II„. Jak podaje sam autor obrazów, przedstawiają one odzwierciedlenie jego duszy. Są zachowane w stylu abstrakcyjnym i oddane pod własną interpretację. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia budynku Domu Kultury a dokładniej Galerii „Sala Piecowa” w celu obejrzenia na własne oczy tej ciekawej wystawy.

Następnie, o 19:00 na rogu ul.Ratuszowej i Kościuszki, na jednym z podwórzy, w towarzystwie zwisającego prania z okien pobliskich kamienic, odbył się koncert – RUCH ŚNIEGU. Za akompaniament altówki amplifikowanej odpowiedzialny był pan Zakrocki, natomiast klarnetu pan Mateusz Rybicki.

Kolejną ucztą dla uszu rawiczan okazał się występ zespołu ORGANEK. Cieszył się on dużą popularnością wśród mieszkańców Rawicza, jak i wielu osób które z poza miasta specjalnie przyjechały by wysłuchać największego koncertu w ramach tegorocznego przeglądu FORMA. Tomasz Organek, wokalista zespołu, poczęstował zebranych utworami takimi jak: ,,Wiosna”, ,,Głupi ja” i nie tylko. O sile i atrakcyjności tego wydarzenia może świadczyć frekwencja. Z informacji jakie uzyskaliśmy u organizatora, pomimo tego, że był to czwartkowy wieczór. W sali widowiskowej DK bawiło się blisko 450 osób.

Na sam koniec tego wyczerpującego dnia odbył się pokaz mody Joanny Polowczyk w parku przy Domu Kultury w którym uczestniczyło wiele modelek w młodym, średnim i starszym wieku, które same zgłosiły się do wzięcia udziału i wystąpienia w roli modelki. Jak podaje projektantka był to pierwszy pokaz od wielu lat, próbujący zachęcić kobiety do działania i aktywności modowej.

https://www.facebook.com/rtm.dkrawicz/videos/471116593724718/

 

Zobacz rozmowę z organizatorami tegorocznej imprezy, z którymi zapytaliśmy co oferuje nam FORMA 2019.

https://www.facebook.com/rtm.dkrawicz/videos/401812054024981/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *