Kultura NEWS

Relacja z pierwszego dnia Rawickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego [FILM]

Jak co roku, na jeden grudniowy weekend rawicki rynek zamienia się w jarmark bożonarodzeniowy. Jak wyglądała pierwsza część tegorocznej imprezy, oraz co ciekawego powiedział naszemu reporterowi brodaty gość prosto z śnieżnej Laponii?

Rawicki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się od otwarciem giełdy staroci na deptaku Wojska Polskiego oraz kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych i rękodzieła. W samo południe swoje drzwi otwarła pracownia Świętego Mikołaja, a jarmarczną sceną zawładnęli rawiccy muzycy i zespoły muzyczne m.in: Orkiestra Dęta Domu Kultury w Rawiczu i Chór im. Świętego Wojciecha działający przy kościele pw. Chrystusa Króla i NMP w Rawiczu. 

O 16:00 wystąpił zielonogórski teatr „Cztery Kąty”, który zagrał spektakl dla dzieci pt.: „Ratunku, ukradli Świętego Mikołaja”. Następnym i zarazem najważniejszym punktem pierwszego dnia jarmarku była wizyta Świętego Mikołaja, który razem ze swoimi pomocnikami, oraz burmistrzem rozdawali mieszkańcom, a w szczególności dzieciom małe upominki. 

Dzisiejsza odsłona jarmarku zakończyła się promocją książki „Rawicz, gród przyjemskich”, która została powtórnie wydrukowana przez stowarzyszenie rawiczaki.pl. W galerii ratusza odbył się też wernisaż wystawy Izabeli Rudzkiej pt. „Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii Rawicza”

Co Święty Mikołaj powiedział naszemu reporterowi, oraz jaki prezent chciałby dostać dyrektor Domu Kultury w Rawiczu – Dariusz Taraszkiewicz? Odpowiedź na wszystkie te pytania i więcej w materiale filmowym poniżej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *