Inwestycje NEWS

Rawickie wieże zaświeciły blaskiem kolorów. Z jakiej okazji? [FOTO]

W poniedziałek mieszkańcy Rawicza, a we wtorek Sarnowy mogli zaobserwować wieże kościołów i obu ratuszy, które podświetlone mieniły się w różnorakich kolorach. Co się stało i z jakiej okazji na budynkach pojawiły się iluminacje?

Ostatnie testy są częścią większego przedsięwzięcia jakie planuje rawicki magistrat. Wszystko ma związek z rewitalizacją miasta, której jednym z elementów ma być budowa nowoczesnego systemu iluminacji reprezentacyjnych obiektów w Rawiczu.

W poniedziałek częściowo podświetlony został gmach ratusza w Rawiczu i wieża kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. To właśnie te dwa obiekty wewnątrz plant miały by zostać objęte tym projektem. Z powodu prac remontowych nie zdecydowano się na testy z udziałem wierzy kościoła farnego, ale jak przekazuje nam burmistrz Gminy Rawicz – Grzegorz Kubik, ten również zostałby objęty w planie projektu nowej instalacji. W Sarnowie natomiast, testowa iluminacja oświetliła wieżę kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła, oraz budynek ratusza.

Całe przedsięwzięcie ma być wpisane w projekt rewitalizacji miasta. Głównym zadaniem nowych iluminacji ma być ożywienie i urozmaicenie panoramy naszego miasta nocą, co spowoduje uatrakcyjnienie wizerunku Rawicza w wieczorowych porach i zaznaczenie tych najbardziej reprezentacyjnych dla miasta budynków.

Dobrze byłoby, gdyby te budynki były widoczne lepiej zarówno dla przechodniów, jak i jako dominanty na tle nieba po zmierzchu – mówi burmistrz, Grzegorz Kubik. W wyniku testów ma być przedstawiona koncepcja oświetlenia – dodaje włodarz.

Nowe oświetlenie miałoby powstawać sukcesywnie wraz z pracami rewitalizacyjnymi, które jeżeli wszystko się uda już niedługo rozpoczną się w centrum miasta.

Burmistrz zapytany przez nas o szacunkową kwotę takiej inwestycji odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie by mówić o jakichkolwiek liczbach. Wstępne kosztorysy powinny się pojawić razem z gotowym projektem, który jest w przygotowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *