Inwestycje

Prawie połowa kwietnia, a przetargu nie ma. Kiedy ruszy rewitalizacja rynku?

Według ostatnich zapewnień burmistrza Gminy Rawicz – Grzegorza Kubika, przetarg na rewitalizację centrum miasta miał zostać ogłoszony na przełomie marca i kwietnia tego roku. Mamy już 11 kwietnia, a postępowanie przetargowe nadal się nie rozpoczęło. Magistrat tłumaczy całą sytuację.

Pomimo tego, że Gmina Rawicz nie uzyskała dofinansowania na rewitalizację centrum miasta, to urząd zdecydował podzielić tę inwestycję na etapy i wykonać to zadanie z własnych środków. W pierwszej kolejności rewitalizowany miał być rynek i właśnie na tą część inwestycji przetarg miał być już ogłoszony. Dlaczego nadal go nie ma? 

W odpowiedzi Mateusza Domagały z Centrum Informacji Burmistrza otrzymaliśmy informację, że przetarg jest już prawie gotowy. Rawicki magistrat czeka jeszcze na kwestie za które opowiada gazownia, jednocześnie dodaje, że dokumenty na które oczekuje rawicki magistrat są istotne z punktu widzenia ogłoszenia postępowania przetargowego. 

W pierwszym etapie rewitalizacji miasta, odnowiony ma być rynek. Prace na tym obszarze mają potrwać rok. Harmonogram prac budowalnych ma być uzgadniany jeszcze przed zaczęciem prac z miejscowymi kupcami i mieszkańcami. W czasie prac na rynku ma zostać utrzymana ilość min. 80 miejsc parkingowych dla aut. 

W kolejnym etapie wykonane mają zostać rawickie deptaki. Prace na tym etapie rewitalizacji jak zakłada burmistrz potrwają po pół roku na każdy deptak. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *