NEWS Społeczeństwo

Pożar pola koło Zakrzewa [FILM]

Dzisiaj po godzinie 14:30 do dyżurnego komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu trafiło zgłoszenie o pożarze jednego z pól obok miejscowości Zakrzewo. Na miejsce udały się zastępy z jednostki w Rawiczu, oraz okolic.

Dzięki sprawnej akcji strażaków i rolników udało się szybko opanować pożar pola do jakiego doszło dzisiejszym popołudniem w pobliżu miejscowości Zakrzewo. Do zapłonu zboża doszło podczas prac polowych jakie odbywały się wtedy na terenie feralnego pola. 

Mimo iż w pewnym momencie pożar była naprawdę duży i w bardzo szybkim tempie się rozprzestrzeniał to strażakom i rolnikom pomagającym w akcji gaśniczej udało się opanować ogień i doprowadzić do jego ugaszenia. Bardzo pomocni w tej sytuacji okazali się rolnicy, którzy orając pole utworzyli pas ochronny wokół źródła ognia w celu zahamowania jego rozprzestrzeniania. W czasie prowadzonej akcji gaśniczej droga z Zakrzewa do Miejskiej Górki była zamknięta.

Prawie w całej Polsce, m. in. w rejonie Rawicza obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W takiej sytuacji leśnicy odradzają wejście na teren leśny. Poruszać się można tylko po wyznaczonych drogach.

Film z akcji gaśniczej pod Zakrzewem:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *