NEWS Społeczeństwo

Pomylili zwłoki. Prokuratura wykryła kolejne nieprawidłowości

foto: Google Grafika

Kilka tygodni temu do Komendy Powiatowej w Rawiczu wpłynęło zawiadomienie o zamianie zwłok do jakiej miało dojść na terenie jednego z zakładów pogrzebowych w Rawiczu. Jak się później okazało prokurator wykrył kolejne nieprawidłowości.

W niedzielę 17 marca do rawickich policjantów wpłynęło zawiadomienie o zamianie zwłok do jakiej miało dojść na terenie jednej z firm pogrzebowych mieszczących się na terenie Rawicza – przekazała nam Beata Jarczewska – rzecznik prasowy KPP w Rawiczu. 

Kilka dni później, dokładnie 19 marca, postępowanie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rawiczu.  W jego toku właścicielowi jednego z Zakładów Pogrzebowych w Rawiczu przedstawiono zarzuty popełnienia trzech przestępstw – przekazał nam Michał Smętkowski – Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Podejrzanemu postawiono zarzuty z artykułu 262 i 286 kodeksu karnego: ograbienia zwłok, oszustwa przy realizacji usługi pogrzebu oraz nakłaniania innej osoby do dokonania zniszczenia mienia w poprzez podpalenie konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

Postępowanie jest we wstępnej fazie, wszczęte zostało w dniu 19 marca 2019r. Cały czas trwają czynności mające na celu ustalenie czy nie doszło w działalności firmy do innych przestępstw. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności – pisze Michał Smętkowski – Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *