Sport

Politechnika Opolska wygrywa w Rawiczu

W dniu 11 lutego odbył się mecz 2 ligi koszykówki mężczyzn. Drużna RAWII Rawicz zmierzyła się z Weegree AZS Politechnika Opolska.

Goście już przed meczem byli faworytami tego spotkania, co okazało się być słuszne. Całość meczu była podporządkowana gościom, którzy doskonale przeprowadzali większość akcji. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 35-55. Pewne było, że rawiccy zawodnicy nie będą w stanie odrobić tych strat. Wynik ostateczny wyniósł 65-93, i gdyby nie kilka niecelnych rzutów za 3 ze strony gości w końcówce meczu wynik mógłby przekroczyć 100 punktów w drużynie AZSu.

Mimo zdecydowanego zwycięstwa opolan należy wyróżnić z zawodników Rawicza standardowo Szymona Maciołka, który kolejny raz był najwyżej punktującym w zespole RAWII. W tym starciu zdobył 19 punktów dla drużyny. Warto wspomnieć, że w tym spotkaniu efektownymi akcjami popisał się Kacper Samuła. Rawiccy zawodnicy nadal pozostaje w walce o play-off. Podczas niedzielnego meczu na trybunach znajdowało się około 140 widzów.

foto: Facebook/ Groundhopping Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *