Społeczeństwo

Policyjny pościg za złodziejem ze stacji benzynowej

W ostatni piątek, około godziny 22:00 doszło do próby kradzieży na jednej z rawickich stacji paliw. Na miejscu znajdował się funkcjonariusz policji po służbie, który rzucił się w pogoń za złodziejem.

W piątkowy wieczór jedną z stacji benzynowych w Rawiczu odwiedził 18-latek, który nalał paliwa w duży plastikowy baniak i udał się do kasy, gdzie poprosił jeszcze ekspedientkę o paczkę papierosów. Po otrzymaniu towaru, rzucił się w ucieczkę, nie płacąc za zabrane paliwo i papierosy, W tym samym momencie na stacji pojawił się funkcjonariusz, który w tym momencie nie był na służbie. Widząc wybiegającego nastolatka, rzucił się za nim w pogoń, oraz zawezwał patrol policji.

Sprawca uciekał swoim autem, które stało nieopodal budynku stacji benzynowej i widząc za sobą, że ktoś go goni, zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i zaczął uciekać w głąb pola. Jego wolność nie trwała jednak długo i chwile po zuchwałej ucieczc18-latek został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy. Odpowie za kradzież jakiej się dopuścił, łączna wartość skradzionego mienia to niemal 350 złotych. Nastolatek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości miał promil alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara ograniczenia wolności lub grzywny. 18-latek został zatrzymany przez rawickich funkcjonariuszy – możemy przeczytać w komunikacie prasowym KPP Rawicz. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *