Inwestycje NEWS

PKP samo dokończy inwestycje

Wszystko wskazuje na to, że PKP Polskie Koleje S.A. samo dokończy inwestycję związaną z modernizacją lini kolejowej E-59 na odcinku Rawicz – Leszno.

Jeszcze niedawno temat związany z tą budową nie schodził z głównych stron ogólnopolskich serwisów informacyjnych. Wszystko za sprawą rezygnacji włoskiego konsorcjum. Mimo wielu sprzecznych informacji PKP zadecydowało, że przyjmuje rezygnację ASTALDI, które aktualnie posiada problemy z wypłacalnością. 

Oprócz mieszkańców, którzy codziennie muszą zmierzać się utrudnieniami jakie powoduje placu budowy, na całej tej sytuacji cierpią podwykonawcy, którym włoska firma nie wypłaciła należnych rachunków.

Dotychczas PKP przekazało już podwykonawcą 40mln złotych, które miały pokryć koszty prac, za które nie zapłaciło ASTALDI. Jak przekazuje polska spółka, do spłaty u podwykonawców została jeszcze dosyć spora część. Aktualnie wszystko jest weryfikowane i po tym procesie przyznane zostaną pozostałe należności

Kto dokończy modernizację lini?

Prawdopodobnie to PKP wraz z podwykonawcami i podległymi instytucjami, samodzielnie będzie prowadziła nadzór i dokończy prace związane z modernizacją lini kolejowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *