Inwestycje NEWS

Pierwsze łopaty wbite! Zagraniczny inwestor rusza z budową zakładu w Rawiczu

To nie sen, tylko rzeczywistość. Już oficjalnie 1 lutego ruszyła budowa nowego zakładu produkcyjnego firmy Hengst Filter Polska, który stanie na terenie Wałbrzyskiej  Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy Rawiczu. Kiedy ruszy produkcja?

Hengst Filter Polska, to firma produkująca już od pół wieku głównie filtry samochodowe. Niemiecki inwestor zdecydował by nowy zakład postawić właśnie w Rawiczu. Według właściciela grupy Hengst miasto jest bardzo dobrym miejscem na taką inwestycje. Wpływ na to ma wiele czynników takich jak rejon, dostęp do infrastruktury drogowej, czy bliskość do drugiego zakładu firmy Hengst, który aktualnie znajduje się w Gostyniu, ale ma zostać przeniesiony do Rawicza. Jens Rötgerning – właściciel grupy Hengst podkreślił też bardzo dobrą komunikacje z Urzędem Miejskim Gminy Rawicz, która zapewne w jakimś stopniu wpłynęła na podjęcie tej decyzji o ulokowaniu nowego zakładu właśnie w Rawiczu. 

Swojej satysfakcji nie krył burmistrz – Grzegorz Kubik, któremu udało się wreszcie zrealizować bardzo ważny dla niego i mieszkańców punkt kampanii wyborczej na kadencję 2014 – 2018. Według burmistrza otwarcie w Rawiczu zakładu firmy Hengst ułatwi nam pozyskiwanie kolejnych inwestorów, którzy by chcieli zainwestować właśnie w Rawiczu. 

Zakład produkcji filtrów ma rozpocząć swoją pracę jeszcze w tym roku. Docelowo prace w tej fabryce ma znaleźć 300 osób. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *