Sport

Pierwsze ligowe zwycięstwo rawickich Niedźwiadków!

Fot. Konrad Kupczyk


11. runda 2 Ligi Żużlowej szczęśliwa dla rawickiej drużyny żużlowej, która przełamała złą passę i zdobyła pierwsze 2 punkty do swojego dorobku w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 57 : 33, a więc gospodarze nie mieli litości wobec gości i dali z siebie naprawdę wszystko.

 

Wśród gospodarzy zdecydowanym liderem był Arkadiusz Pawlak, który zgromadził dla swojej drużyny 12 punktów z dwoma bonusami w pięciu startach. Bardzo dobrze spisali się również Damian Baliński i Szymon Szlauderbach, którzy zgromadzili po 10 punktów. Na pochwałę zasługuje również Krzysztof Sadurski, któremu to udało się zdobyć pierwsze biegowe zwycięstwo w jego karierze. Stosunkowo słaby występ zaliczył Brady Kurtz, który siedem punktów w czterech startach. Jest to dość ciekawa sytuacja, ze względu na to, że Kurtz na co dzień występuje w Ekstralidze.

Jest to niesamowite uczucie jadąc jako pierwszy, widząc za sobą swojego parowego kolegę i wieźć dla swojej drużyny cenne punkty, szczególnie, że dotychczas żadnego meczu nie wygraliśmy – odpowiada Sadurski zapytany o swoje zwycięstwo w 2. biegu.

W ekipie gości po 9 punktów zdobyli Tero Aarnio i Michael Haertel. Warto wspomnieć że Fin w zawodach trzy razy dojechał na metę jako pierwszy, a z jednego biegu został wykluczony po upadku jadąc na drugiej pozycji. Najmniej skutecznym zawodnikiem gości był Krystian Stefanów, który to w trzech startach zanotował jedno zero oraz dwa defekty.

 

Całe zawody obfitowały w wiele ostrzeżeń, sędzia Paweł Palka przyznał ich aż 7. Ostrzeżenia otrzymali : Luke Becker, Szymon Szlauderbach, Stanisław Burza, Mateusz Pacek i Krystian Stefanów. Warto też wspomnieć, że Stanisław Burza oraz Luke Becker otrzymali po dwa ostrzeżenia, a co za tym idzie Becker został wykluczony w biegu dziewiątym, a Burza w siódmym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *