Inwestycje NEWS

Paraliż w centrum miasta? Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania [FILM]

W dniu dzisiejszym oficjalnie przekazano plac budowy, którym jest skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Wały Kościuszki i Wojska Polskiego. W miejscu tradycyjnego rozwiązania powstanie zdaniem ekspertów i lokalnych władz lepsze, a mianowicie – mini rondo.

W czwartek, 25 lipca, zgodnie z umową nastąpiło przekazanie placu budowy, czyli skrzyżowania znajdującego się obok Pomnika Żołnierza, gdzie powstać ma pierwsze na terenie miasta mini rondo. Zdaniem włodarza, zmiana z tradycyjnego sposobu, na ruch okrężny pozwoli na usprawnienie ruchu w tej części miasta. 

Z powodu prac budowalnych, zarówno mieszkańcy, jak i kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami, które jak poinformował wykonawca, potrwają 30 dni. W ciągu tego okresu, częściowo będą zamykane poszczególne części tego kluczowego w ruchu ulicznym dla Rawicza skrzyżowania. Na czas siedmiu dni, z powodu braku innej możliwości skrzyżowanie Wałów Poniatowskiego, Wojska Polskiego i Piłsudskiego będzie zamknięte. 

W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z robotami drogowymi, przewidziano etapowe zamykanie poszczególnych odcinków przebudowywanych dróg.

Etap I, rozbito na mniejsze podetapy w których:
· podetap I obejmuje zamknięcie przejścia dla pieszych znajdującego się na ul. Wojska Wolskiego (odcinek pomiędzy Plantami Jana Pawła II) oraz zamknięcie części ulicy Wojska Polskiego i ul. Wały T. Kościuszki (przy Pomniku Nieznanego Żołnierza),
· podetap II obejmuje zamknięcie części ul. Wały T. Kościuszki oraz przejścia dla pieszych zlokalizowanego na ulicy Wały T. Kościuszki, prowadzącego od Pomnika Nieznanego Żołnierza do deptaku.

W etapie II zamknięta zostanie część ulicy Wały T. Kościuszki oraz ulicy Marszałka J. Piłsudskiego.
W związku z tym wyłączone z użytku zostanie przejście dla pieszych znajdujące się na ulicy Wały T. Kościuszki, prowadzące od Pomnika Nieznanego Żołnierza w stronę PKP.

Etap III, podobnie jak etap I, rozbity został na mniejsze podetapy w których:
· podetap I obejmuje zamknięcie części ulicy Wojska Polskiego (odcinek pomiędzy Plantami Jana Pawła II) oraz ponowne zamknięcie przejścia na ww. ulicy,
· podetap II przewiduje zamknięcie części ulicy T. Kościuszki oraz części ulicy Wojska Polskiego (odcinek pomiędzy Plantami Jana Pawła II). W związku z tym, zamknięte zostanie przejście dla pieszych zlokalizowane na ulicy Wały T. Kościuszki (prowadzące od Fontanny Niedźwiedź w stronę PKP) , znajdujące się w obrębie remontowanego skrzyżowania,
· podetap III obejmuje zajęcie części ulicy Wały T. Kościuszki. Istniejące wcześniej przejście dla pieszych na ww. ulicy, zostanie wyłączone z użytku.
Podczas etapu IV zamknięta zostanie część ulicy Wały T. Kościuszki (lewa strona jadąc od Domu Kultury w stronę Pomnika Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo zamknięte zostanie stare przejście dla pieszych, znajdujące się na tej samej ulicy, które po zakończonych budowach zostanie usunięte.

Etap V obejmuje zamknięcie części ul. Marszałka J. Piłsudskiego oraz ul. Wały T. Kościuszki (lewa strona jadąc od Domu Kultury w stronę Pomnika Nieznanego Żołnierza). Zamknięte zostanie też nowe przejście dla pieszych znajdujące się na ul. T. Kościuszki.

W każdym etapie przewidziano oznakowanie pionowe, które wskaże drogę poruszającym się jezdnią oraz chodnikami.

Głos w sprawie przebudowy skrzyżowania i planowanych utrudnieniach podczas ostatniej konferencji zabrał Paweł Szybaj – zastępca Burmistrza Gminy Rawicz

https://www.facebook.com/rtm.dkrawicz/videos/2431396976929292/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *