Kultura NEWS

Ostatni dzień FORMY [FOTO]

19. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA zakończony  paroma kameralnymi wydarzeniami , czym więc oprócz ceramiki, mogliśmy się delektować w ostatni dzień przeglądu?

O godzinie 12:00, pełną parą rozpoczęto budowę pieców ceramicznych. Zbudowano, aż dwa: jeden ze szklanych butelek, drugi z cegieł. Obydwa przez jakiś czas można będzie oglądać w parku przy Domu Kultury.

Następnie o godzinie 16:00, we wiacie Domu Kultury umieszczono wystawę powarsztatową Kolażu pod przewodnictwem pani Joanny Dworak. Ukazały się w niej różne ciekawe kompozycje młodych, zdolnych ludzi biorących udział w spotkaniach z artystką.

Zaraz potem, o godzinie 17:00 odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w parku przy DK. Odpowiedzi gościa na pytania były bardzo wyczerpujące i ciekawe. Mogliśmy dzięki temu lepiej poznać genezę jego książek jak i samego pisarza. Pan Małecki, jak sam siebie określił, jest bardzo nieśmiały oraz wrażliwy. Do pisania zabrał się dopiero po siedmioletniej pracy w bankowości. Zrobił bardzo dobre wrażenie na rawickiej publiczności.

Kolejno, o godzinie 18:30, w budynku Warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych, otwarto wystawę plakatu pana Przemysława Szydłowskiego pt: ,,Plakat Lubi Skakać”. To nie był pierwszy raz kiedy ten budynek został udostępniony dla artystów na FORMIE. Miejsce nadaje przyjemny klimat i wyraz przedstawianym pracom.

Natomiast, o godzinie 19:30 koncert na sali widowiskowej dała Strefa Niskich Ciśnień w składzie: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka oraz Tomasza Dzikowskiego. Wysoce interesujący w swoim wykonaniu występ przyciągnął całkiem dużą publiczność.

A na sam koniec, o godzinie 21:00 w towarzystwie trzaskającego ognia w pobliskich piecach, odbył się kończący czterodniowe zmagania koncert zespołu ,,SUTARI”. Klimat narastał wraz z każdym kolejnym utworem. Melodie ludowe, bardzo wyjątkowe i przyjemne w wykonaniu trzech równie ciekawych kobiet: Katarzyny Kapeli, Barbary Songin oraz Zofii Zembrzuskiej.

IMG_6309

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *