Inwestycje NEWS

Oficialnie: ASTALDI rezygnuje

Przedstawiciel prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Mirosław Siemieniec potwierdza, ASTALDI zrezygnowało z prac przy modernizacji lini kolejowej na odcinku Rawicz – Leszno. Co czeka teraz mieszkańców Rawicza i Masłowa?

Pierwsze, nieoficjalne informacje pojawiały się już wczoraj. Dzisiaj zostały one potwierdzone przez wykonawcę. 

27 września 2018 Astaldi S. p. A. Wypowiedziało dwa kontrakty kolejowe w Polsce: Lublin – Dęblin (LK – 7) and Granica Województwa Dolnośląskiego – Czempiń (E59). Przyczyną wypowiedzenia kontraktów jest niezwykle gwałtowny, znaczny i powszechny wzrost cen materiałów i siły roboczej, koniecznych do wykonania tych kontraktów oraz jednoczesny spadek podaży tych materiałów i usług w branży budowlanej np. brak możliwości transportu materiałów koleją, czy niedostępność tłucznia na rynku polskim. Po wielu miesiącach zapewnień ze strony Zamawiających i Rządu o zrozumieniu trudnej sytuacji na rynku budowlanym w Polsce, stworzeniu specjalnego zespołu roboczego, nie pojawiły się żadne narzędzia mogące uzdrowić sytuację na rynku. W związku z powyższym Zarząd Astaldi zmuszony był zamknąć te szkodliwe pozycje – przekazał Mateusz Witczyński – rzecznik prasowy Astaldi.

Obecnie opóźnienie związane z pracami na odcinku Leszno – Rawicz wynoszą od 6 do 8 miesięcy. Na obecną chwilę PKP PLK S.A. musi znaleźć nowego wykonawcę inwestycji, a procedura przetargowa może trwać kilka kolejnych miesięcy.

Jakie jest oficjalne stanowisko PKP PLK S.A. w tej sprawie:PKP PLK S.A zmusza wykonawcę do podjęcia prac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *