Inwestycje NEWS

Oferty na rewitalizację rynku otwarte. Czy za drugim podejściem uda się wyłonić wykonawcę?

Rawicki magistrat przystąpił właśnie do otwarcia ofert złożonych przez firmy i przedsiębiorstwa, które są zainteresowane wykonaniem rewitalizacji rawickiego rynku. Pierwszy przetarg unieważniono ze względu na zbyt duże kwoty. Czy tym razem złożone oferty pokrywają się z oczekiwaniami Burmistrza?

Zarówno z pierwszym i drugim przetargiem wiązało się spore zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców tej inwestycji. Pierwsza z prób pomimo dużej ilości ofert zakończyła się fiaskiem. Kwoty zaproponowane przez budowlańców przekraczały tą zarezerwowaną na ten cel w lokalnym budżecie.

Dzisiaj rawiccy urzędnicy otwarli oferty drugiej już procedury przetargowej. Czy burmistrzowi udało się osiągnąć cel, a kwoty zaproponowane przez wykonawców pokrywają się z pieniędzmi, które przeznaczono na ten cel?

W drugim przetargu na przebudowę rawickiego rynku wzięło udział 6 firm. Najniższa oferta wynosi 8,9 mln zł. To propozycja Polskich Surowców Skalnych z Bielan Wrocławskich. Według burmistrza Grzegorza Kubika udało się osiągnąć cel i zmniejszyć proponowane kwoty w przetargu – czytamy w komunikacie Centrum Informacji Burmistrza

W pierwszym przetargu najniższa kwota wyniosła ponad 9,2 mln zł, a najwyższa 14,5 mln zł. W drugim przetargu ceny były bardziej wyrównane i wyniosły od 8,9 mln zł do 10,3 mln zł. Poza Grupą Budowlaną Polskie Surowce Skalne do przetargu przystąpiło 5 innych firm. To m.in. Wasbud z Grodkowa (9,1 mln zł), Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna (9,5 mln zł), Przedsiębiorstwo Steinbudex z Świdnicy (9,7 mln zł), Granit ze Strzegomia (10,2 mln zł) i Zbylbruk z Bobolic (10,3 mln zł) – pisze CIB. Jak całą sprawę komentuje burmistrz Grzegorz Kubik?

Kwoty w przetargu pokazują, że dobrą decyzją było unieważnienie poprzedniego postępowania i ogłoszenie kolejnego. Najniższą ofertę złożyła firma z Wrocławia, Polskie Surowce Skalne. Teraz będziemy analizować i oceniać oferty. Myślę, że w najbliższych tygodniach można spodziewać się kolejnych informacji – ocenia burmistrz Rawicza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *