NEWS Społeczeństwo

Od wtorku z nowego peronu. WAŻNE zmiany dla pasażerów!

Od 14 maja, czyli do najbliższego wtorku pociągi z stacji Rawicz będą odjeżdżały również z nowo-zmodernizowanego peronu nr 2 – takie informacje znajdują się na terenie stacji kolejowej. Jakie pociągi będą kursować z jakiego peronu?

Wszystkie pociągi kursujące z Wrocławia do Poznania, z Wrocławia do Rawicza i z Rawicza do Wrocławia, będą odprawiane z toru pierwszego, przy peronie nr 1. Pociągi jadące z Poznania do Wrocławia będą zatrzymywały się na nowym torze nr 4, przy nowo-zmodernizowanym peronie nr 2. Pociągi jadące z Poznania do Rawicza i na odwrót, z Rawicza do Poznania będą zatrzymywać się tak jak to było dotychczas na torze obok peronu nr 3.

Jak dobrzeć do peronów nr 2 i 3? 

Tu tak jak w przypadku peronu pierwszego sprawa nie jest taka prosta. Dojście do tych dwóch peronów jest oznaczone specjalnymi tabliczkami, więc dotarcie tam nie jest trudne, jednak zajmuje kilka minut. Dojście do peronu nr 2 i 3 licząc od budynku dworca liczy kilkaset metrów i prowadzi przez tymczasowe przejście dla pieszych pomiędzy Masłowem a Rawiczem, dlatego warto sprawdzić wcześniej z którego peronu odjedzie nasz pociąg i w przypadku gdy będzie to peron nr 2, lub 3, lepiej udać się na stacje w Rawiczu kilka minut wcześniej w celu uniknięcia stresującego biegu w stronę odjeżdżającego za minutę pociągu.

Oprócz zmian w odjazdach pociągów, niektóre z kursów przewoźnika Kolei Dolnośląskich realizowane są komunikacją zastępczą między Rawiczem a Żmigrodem za pomocą autobusów. Pojazdy zastępujące pociągi KD odjeżdżają według planu z przed budynku dworca PKP w Rawiczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *