Inwestycje

Od wtorku przejazd kolejowy w Masłowie zamknięty.

Jak informuje Firma Astaldi, która zajmuje się modernizacją linii kolejowej E-59 w okolicach Rawicza. Od 6 marca, czyli przyszłego wtorku przejazd kolejowy w ciągu ulicy Piłsudzkiego z powodu prac budowalnych przy nowopowstającym wiadukcie kolejowym, zostanie ZAMKNIĘTY.

Po prawie miesięcznym opóźnieniu względem wcześniejszych zapowiedzi, zostanie zamknięty przejazd kolejowy łączący Masłowo z Rawiczem. Planowana data zamknięcia (6.03 br.) zostanie dotrzymana, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Z powodu zaistniałej sytuacji firma Astaldi wraz z Urzędem Miasta i Gminy Rawicz wytyczyły objazd dla samochodów osobowych przez ulicę Fiołkową, Jaśminową i Kołłątaja. Samochody ciężarowe będą zmuszone zatoczyć większy krąg, jadąc przez obwodnice Rawicza (drogę krajową 36) i odcinek trasy S5. Według planów przejazd ten może być zamknięty nawet na półtora roku.

Osoby które będą chciały autem podjechać pod dworzec, będą musiały wybrać drogę prowadzącą ulicą Hallera i 11 listopada, ponieważ zamknięty zostanie również odcinek ulicy Piłsudzkiego od skrzyżowania z ulicą Podmiejską.

Oprócz utrudnień dla kierowców czekają też te dla osób podróżującym koleją. W najbliższym czasie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Rawicz- Żmigród, oraz Żmigród – Rawicz dla pociągów Kolei Dolnośląskich i POLREGIO.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *