Społeczeństwo

Od środy zmiana organizacji ruchu w centrum miasta

Już w środę drogowców poruszających się głównie autami czekają utrudnienia w centrum Rawicza. Wszystko to z powodu zbliżającego się Jarmarku Wielkanocnego. Jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu?

Tym razem pojawi się kilka nowinek, a zarazem ułatwień związanych między innymi z parkowaniem. Już w środę wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. O godz. 19:00 zostanie zamknięta część strony południowo-zachodniej, cała strona zachodnia i część strony północnej. Pozostała część będzie wolną strefą parkowania. Miejsce dla Taxi nie będzie zajęte przez organizatora – czytamy w komunikacie Domu Kultury w Rawiczu.

Właściciele aut proszeni są, aby do godz. 7:00 w czwartek 11.04.2019 usunęli swoje pojazdy na stronę wschodnią. Po godz. 7:00
będzie rozstawiana infrastruktura jarmarczna oraz tymczasowe oznakowanie zmiany organizacji ruchu, powstaną dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Rynek nr. 26-35 (ruch w jednym kierunku).

Kolejne zmiany czekają nas w niedzielę, czyli w dzień jarmarku. Wtedy w godzinach od 8:00 do 20:00 plac przy byłym Gimnazjum nr 1 zostanie otwarty i powstanie tam tymczasowy parking dla aut z wjazdem od ulicy Marcinkowskiego. Oprócz tego na części wtedy jednokierunkowej ulicy Grunwaldzkiej od godziny 7:00 zostaną utworzone parkingi na jednym z pasów jezdni. 

14.04.2019 (niedziela)
GIEŁDA STAROCI – Wystawcy pojawią się już od wczesnych godzin porannych – DEPTAK.
DODATKOWE MIEJSCA PARKINGOWE w godz. 8:00 – 20:00 – PLAC przy byłym GIMNAZJUM nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
– wjazd od ul. Marcinkowskiego
Apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi.
7:00 – ustawienie oznakowania tymczasowej zmiany organizacji ruchu, powstanie kolejnych, dodatkowych miejsc parkingowych
przy ul. Grunwaldzkiej.
10:00 – otwarcie strefy jarmarkowej
12:00 – rozpoczęcie działań artystycznych
15:00 – zakończenie działań artystycznych
18:00 – zakończenie imprezy

15.04.2019 (poniedziałek)
07:00 – demontaż oznakowania, przywrócenie organizacji ruchu, demontaż infrastruktury jarmarcznej. W miarę postępu prac
zostaną udostępnione miejsca parkingowe wewnątrz Rynku

Poniżej znajduje się mapa tymczasowej organizacji ruchu w najbliższą niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *