Społeczeństwo

Nowi komendanci w rawickiej policji

foto: KPP Rawicz

Dzisiaj na fotelu komendanta Komendy Powiatowej w Rawiczu zasiadł Wojtek Śliwa – zwycięzca XI edycji turnieju „Możesz zostać Komendantem”. Jego zastępcami zostali: Kamil Skrzypczak i Maciej Ryznar.

Jeden dzień stanowisko szefa rawickiej Policji. Taką możliwość wywalczyli sobie podczas tegorocznej edycji turnieju o fotel komendanta Wojtek Śliwa – uczeń III klasy o profilu prawno-policyjnym Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Zaraz za nim największą ilość punktów zdobyli: Maciej Ryznar z Zespołu Szkół Zawodowych Rawiczu oraz Kamil Skrzypczak z Zespołu Szkół w Jutrosinie.

-Zwycięzcy konkursu zapoznali się z pracą jednostki w każdym z policyjnych pionów. Zwiedzanie zaczęli od biur naczelników. Byli również w pomieszczeniach technika kryminalistyki, gdzie widzieli jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz jak przy użyciu nowoczesnego skanera pobiera się odciski palców od podejrzanych. Przybliżono im metody i techniki zabezpieczania różnego rodzaju śladów pozostawianych na miejscu przestępstwa, czy wypadku. Pokazano zabezpieczone ślady oraz przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa.

-Zaproszeni goście zobaczyli stanowisko oficera dyżurnego komendy i jego pomocnika oraz policyjny ,,areszt”. Mieli także okazje zapoznać się z obowiązkowym wyposażeniem policjanta do służby w tym broni.
Odbyli przejażdżkę radiowozem i poznali kanony pracy policjantów drogówki, w tym kontroli prędkości . Wypróbowali także działanie alcosensora urządzenia służącego do kontroli trzeźwości kierowców.

-Tegoroczni zwycięzcy byli zadowoleni ze swojej wygranej, stwierdzili, że miło i ciekawie spędzili swój dzień. Wojtek jest uczniem III klasy o kierunku prawno-policyjnym w Zespole Szkół w Miejskiej Górce i ma już jasno sprecyzowane plany, chce zostać policjantem. Maciej jest uczniem IV klasy Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, rozważa możliwość podjęcia służby w naszych szeregach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *