Inwestycje NEWS

Nowa strzelnica z dofinansowaniem z MON

Po ponad siedmiu milionach złotych jakie wpłynęły do kasy rawickiego magistratu, Gminę Rawicz czeka kolejny zastrzyk pieniędzy z dofinansowania na inwestycję.  Milion złotych to kwota jaką otrzyma rawicka placówka na gruntowną modernizację strzelnicy na byłym poligonie wojskowym w Sierakowie.

Ponad milion złotych, tyle wyniesie dofinansowanie jakie Gmina Rawicz otrzyma z Ministerstwa Obrony Narodowej na modernizację strzelnicy w Sierakowie. Środki ba tą inwestycje pochodzą z programu „Strzelnica w powiecie”, którego zadaniem jest nie tylko rozbudowa obiektów na terenie kraju, ale również rozwijanie umiejętności strzeleckich mieszkańców.

Projekt modernizacji miejscowej strzelnicy jest wpisany w ogólny zamysł rewitalizacji byłego poligonu wojskowego na terenie Sierakowa. Dzięki dofinansowaniu z MON, jeden z etapów tego dużego przedsięwzięcia zostanie w najbliższym czasie zrealizowany.

W ramach prac na terenie strzelnicy rozebrany zostanie stary budynek. W jego miejsce powstanie nowoczesny pawilon strzelecki o długości 200 metrów. Spowoduje to zwiększenie liczby stanowisk strzeleckich z obecnych 12 do planowanych 24 na odległość od 25 do 50 metrów i 10 stanowisk do strzelań na odległość od 5 do 200 metrów. Nowoczesne pawilony mają zostać wygłuszone, obok nich ma powstać zaplecze techniczne służące m.in jako magazyn dla tarcz i urządzeń strzeleckich, oraz miejsce dla obsługi obiektu.

Oprócz wspomnianych wcześniej prac, wykonane zostaną jeszcze: przechwytywacze, zadaszenie nad kulochwytem ziemnym wraz z instalacją elektryczną. Istniejący obecnie wał i schody przed pawilonem strzeleckim zostaną usunięte. Oprócz tego obiekt zostanie wyposażony w podnośniki figur bojowych wraz z systemem umożliwiającym ich opuszczanie i oświetlenie ostrzegawcze.

Po modernizacji z obiektu będą mogli korzystać żołnierze (do 100 godzin miesięcznie), organizacje proobronne (do 30 godzin miesięcznie) i uczniowie ze szkół prowadzących klasy mundurowe (również do 30 godzin). Możliwa będzie również organizacja zawodów sportowych na „wysokim szczeblu”. Z miejscowego obiektu korzystać będą m.in. funkcjonariusze policji, Służby Więziennej, oraz uczniowie klas mundurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *