Kultura NEWS

„Muzykorama” już w tą sobotę! Kto zagra?

foto: zespół "Inscydent"

Już w najbliższą sobotę – 25 maja parkiem przy Domu Kultury w Rawiczu zawładnie rockowe brzmienie. Do miasta po kilku latach przerwy powraca ceniony przez wszystkich festiwal muzyki rockowej – „Muzykorama” – rokowa kuźnia talentów, której gościem specjalnym i jurorem będzie znany muzyk – Marek Piekarczyk. Jakie zespoły zaprezentują nam się w najbliższy weekend?

Do Rawicza powraca duża impreza muzyczna związana ze środowiskiem kapel rockowych. „Muzykorama” – rawicka kuźnia talentów to festiwal muzyki rockowej, który był bardzo popularny w latach 90-tych ubiegłego wieku. Zaciągał do naszego miasta rzesze fanów rocka i wiele lokalnych jaki i pochodzących z poza regionu zespołów. 

W tym roku Domu Kultury w Rawiczu zdecydował się powrócić do tej dawnej imprezy i wszystko wskazuje, że nowe otwarcie odbędzie się przytupem. Tak jak w pierwotnej wersji impreza będzie się odbywała na świeżym powietrzu, w zrewitalizowanej muszli koncertowej w parku przy Domu Kultury. Oprócz kilku-godzinnych przesłuchań mieszkańcy Rawicza jak i inni fani festiwalu będą mogli zobaczyć występ zespołu „Inscydent” , a cały festiwalowy dzień zwieńczy koncert jurora tegorocznej edycji, legendy polskiego rocka – Marka Piekarczyka.

Do organizatorów napłynęło ponad 30 zgłoszeń pochodzących od różnych zespołów. Po selekcji i wstępnych eliminacjach wyłoniono najlepszą szóstkę, która w najbliższą sobotę od godziny 12:00 będzie się prezentowała w muszli przy Domu Kultury. Do tegorocznej edycji festiwalu zakwalifikowały się następujące zespoły:


Mendorfina

Ciepłymi kocykami prosto ze stolicy ogrzeje nas Mendorfina – pierwszy z sześciu finalistów Rockowej Kuźni Talentów Muzykoramy. Nie wiem, jak wam, ale mi już od samego słuchania zrobiło się ciepło, a co dopiero czeka nas pod sceną 25 maja?
Zapowiada się ogień!

 


Vintage Love

Vintage Love ze Szczecina, czyli Indie rock z domieszką bluesa, to idealna propozycja dla wielbicieli starej szkoły grania. Panowie proszą Panie do tańca, a samotne dziewczyny rzucają stanikami w kierunku sceny. Tak przynajmniej to sobie wyobrażamy. Dużo o miłości, w starym dobrym stylu. Zresztą sami posłuchajcie…


Prowler

Thrash metalowy Prowler z całą pewnością rozkręci pod sceną ostro pogo, więc jeśli należycie do tych delikatnych, którym już samo skakanie przeszkadza, to lepiej dajcie dwa kroki w tył. Długowłosych zapraszamy na sam środek naszego placu – zróbmy zespołowi masowe kręcenie batami. Kto nie kręci, ten słucha disco. Ave Prowler!


In Silence

Na Czarnoboga i Świętowita! Oldschoolowy metal z Kamienia Pomorskiego – In Silence – wejdzie na naszej scenie w tryb muzycznego berserka. Poganie, innowiercy i fani klasycznego metalu spod znaku Iron Maiden, Kata i Slayera będą zachwyceni. Przypominamy o zakazie składania ofiar z ludzi i zwierząt pod sceną. Nie, że nie jest to niezgodne z regulaminem naszego festiwalu, ale ogólnie z prawem.


One Ocean

Poznański Hard Rockowy One Ocean – chłopaki grają ze sobą zaledwie od roku, a brzmią, jakby niejedną trasę koncertową dookoła Polski już zrobili. Ocean dźwięków, znakomite kompozycje, pełen pasji wokal. Czego trzeba więcej, aby rozkręcić imprezę w Rawiczu?


Gra Sów 

Jak mawiał olbrzym z Twin Peaks: „sowy nie są tym, czym się wydają”. Szczególnie grające sowy. Gra Sów z Gorzowa Wielkopolskiego to nie tylko piękne melodie i poetyckie teksty pełne słownych gier – zespół na pierwszy rzut ucha prezentuje połączenie znanych i lubianych muzycznych elementów, ale jest w nich coś magicznego, co sprawia, że trudno przejść przy tych fantastycznych stworzeniach obojętnie.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *