Inwestycje NEWS

Mini rondo przy „Żołnierzu” jeszce w te wakacje [FILM]

Jutro Gmina Rawicz podpisze umowę z firmą, która wykona przebudowę skrzyżowania ulic Wały Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. W miejscu obecnego, tradycyjnego rozwiązania powstanie mini rondo, które zdaniem burmistrza, ma usprawnić ruch w tej części miasta.

Skrzyżowanie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza jest pierwszym z założenia jakie przyjął rawicki magistrat, które zamienione zostanie w obiekt z ruchem okrężnym. Na miejscu powstanie mini rondo, które ma spowodować upłynnienie ruchu w tej części miasta. Zdaniem burmistrza Grzegorz Kubika, bardzo często wiele trzeba czekać, aby wjechać na to skrzyżowanie, z niektórych ulic. 

Prace przy tej inwestycji wykona pochodząca z kościana firma INFRAKOM. Roboty budowlane mają potrwać 30 dni, podczas których, w przeciągu 7 dni skrzyżowanie będzie musiało zostać całkowicie wyłączone z ruchu. Całościowy koszt przebudowy tego skrzyżowania to 362 tys zł.

Jak będzie wyglądało mini rondo przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym miejscu i jakie plany ma rawicki magistrat wobec skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Sienkiewicza i Wały Poniatowskiego? – na te i wiele innych pytań odpowiedział burmistrz Gminy Rawicz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *