NEWS Społeczeństwo

Mimo zakazu rawiczanie jeżdżą rowerami po plantach. Pytamy dlaczego? [FILM]

Zgodnie z regulaminem poruszanie się rowerem po rawickich plantach jest zabronione. W ostatnim czasie, po rewitalizacji tego zabytkowego obiektu dyskusja wokół tego przepisu powróciła na nowo. Mimo istniejącego już od kilku lat zakazu mieszkańcy nadal jeżdżą jednośladami po rawickich plantach, zatem zdecydowaliśmy się ich zapytać dlaczego to robią i czy zdają sobie sprawę z zakazu.

Dyskusja na ten temat co jakiś czas powraca do publicznej dyskusji w śród samorządowców i mieszkańców miasta. W 2013 roku radni Rady Miejskiej Gminy Rawicz debatowali nad udostępnieniem plant dla rowerzystów. Wtedy dyskusja zakończyła się pozostaniem przy rozwiązaniu jakie działa do dziś.

Formalnie zgodnie z regulaminem plant nie można się po nich poruszać na rowerze, a jak ostatnio informują o tym specjalnie ustawione tabliczki również na głośnych ostatnio medialnie hulajnogach. Wszystko to ma związek z niszczeniem nawierzchni zrewitalizowanych plant przez nierozważnych użytkowników jednośladów.

Postanowiliśmy zapytać cyklistów korzystających z plant dlaczego to robią i czy wiedzą o obowiązującym tam zakazie. Zobacz materiał filmowy Juli Zelek:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *