Społeczeństwo

Miasto ponownie będzie sprzątane. Niektóre ulice będą czasowo zamykane

Ponownie jak w maju zeszłego roku na ulicę Rawicza wyjadą mechaniczne zamiatarki, których zadaniem będzie wyczyszczenie ulic. 

Realizacja planu czyszczenia ulic została zaczerpnięta z czeskiego miasta Strakonice. W czasie czyszczenia ulic nie mogą znajdować się na nich zaparkowane samochody, i z tego powodu zostały na nich wystawione tabliczki informujące o zakazie parkowania 

Na temat prac wypowiedział się burmistrz Grzegorz Kubik:

Szanowni Mieszkańcy! Nowe zasady sprzątania wprowadziliśmy w 2018 roku na wzór naszego partnerskiego miasta w Czechach- Strakonic. System i zeszłoroczną współpracę z mieszkańcami oceniam bardzo dobrze – za co serdecznie Państwu dziękuje. Wierzę w to,że w tym roku będzie podobnie. Czyste i zadbane ulice to najlepsza wizytówka dla miasta. 

A oto harmonogram prac:

Harmonogram zamiatania mechanicznego ulic w kwietniu 2019 r.:

  1. Południowo-zachodnia i południowa część Rawicza (obszar miasta ograniczony ulicami: Piłsudskiego, Podmiejską, Wawrzyniaka i terenem plant) 1-8 kwietnia.
  2. Północno-zachodnia i zachodnia część Rawicza (obszar miasta ograniczony ulicami: Piłsudskiego, Dworcową, Sportową, Świętojańską, Kadecką i Wałami Kościuszki) – 9-16 kwietnia.
  3. Północna część Rawicza (obszar miasta ograniczony ulicami: Przyjemskiego, Ogrodniczą, Sarnowską i Wałami Dąbrowskiego) – 17-25 kwietnia.
  4. wschodnia część Rawicza (obszar miasta na wschód od ulic: Wawrzyniaka, Wały Powstańców Wlkp. i Sarnowskiej) – 26 kwietnia-8 maja.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *