NEWS Polityka

Marek Przybylski znów przewodniczącym Rady Gminy Rawicz.

Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja VIII kadencji Rady Miejskiej Gminy Rawicz. Podczas niej zaprzysiężono radnych, oraz burmistrza – Grzegorza Kubika. Spośród radnych wyłoniono również nowego przewodniczącego. 

Na dzisiejsze przedpołudnie, dokładnie na godzinę 11:00 komisarz wyborczy zwołał pierwszą sesję Rady Miejskiej Gminy Rawicz. Podczas dzisiejszego spotkania w sali sesyjnej nowego składu organu stanowiącego w gminie Rawicz. Po uroczystym rozpoczęciu pierwszej sesji przez najstarszego radnego, czyli Rudolf Kołeczko i zaprzysiężeniu nowych radnych oraz burmistrza, rozpoczęto procedurę przeprowadzenia tajnych wyborów w celu wyłonienia nowego przewodniczącego rady. Stanowisko to objął sprawujący już w ubiegłej kadencji obowiązki przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Rawicz- Marek Przybylski, na którego zagłosowało 14 z pośród 21 radnych. Wiceprzewodniczącymi zostali Andrzej Walkowiak i Rudolf Kołeczko.

Na dzisiejszej sesji wyłonieni zostali również szefowie poszczególnych komisji, oraz ustanowiono pensje jaką przez najbliższe cztery lata będzie co miesiąc otrzymywał Grzegorz Kubik. Będzie ona taka sama jak ta ustanowiona przez radnych po zmianach polityków z ul. Wiejskiej w Warszawie. Wynosi ona 10 524 zł brutto miesięcznie.

Na dzisiejszej sesji nie obecny był tylko jeden radny – Jacek Gwizdek 

foto: Gmina Rawicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *