Inwestycje

Kto dokończy modernizację lini kolejowej? TORPOL z najlepszą ofertą

foto: archiwum

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja związana z modernizacją odcinka lini kolejowej od granicy województwa do Leszna zmierza ku dobremu. Po wszystkich perturbacja na horyzoncie pojawił się nowy, potencjalny wykonawca generalny.

Po tym jak plac budowy opuściła włoska firma ASTALDI, czyść zadania zlecono spółce zależnej PKP – Zakładowi Robót Kolejowych DOM, którego zadaniem było zabezpieczenie linii, oraz dokończenie części prac rozpoczętych przez poprzedniego wykonawcę generalnego. Po miesiącach perturbacji wreszcie widać światełko w tunelu.

Do postępowania prowadzonego w trybie negocjacji, które zostało ogłoszone przez PKP PLK wpłynęła między innymi oferta firmy TORPOL. Propozycja wspomnianej firmy okazała się być najkorzystniejszą i wynosi 568 mln zł brutto. TORPOL, który jest już wykonawcą generalnym na odcinku z Leszna do Czempinia, przejąłby jeszcze plac budowy na odcinku do Rawicza, gdzie również firma byłaby wykonawcą generalnym. 

Termin zakończenia realizacji inwestycji jaki został zawarty w postępowaniu to połowa grudnia 2020 roku. Z wstępnych ustaleń jakie przekazał kilka tygodni temu mieszkańcom Masłowa przedstawiciel PKP PLK wynika, że firma rozpoczęła by prace w II kwartale tego roku. Przed wejściem na plac budowy TORPOL musiałby przygotować harmonogram prac, który pozwoli na określenie terminu zakończenia budowy wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Piłsudskiego. W ciągu najbliższych tygodni PKP podejmie decyzję odnośnie podpisania kontraktu z firmą TORPOL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *