Kultura NEWS

Kolejna premiera tegorocznego festiwalu za nami [FILM]

Wczoraj rawicka publiczność miała okazję zobaczyć kolejną z premier jakie odbywają się tej jesieni w ramach Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Sztuka „Płatonow” w wykonaniu grupy teatralnej DECEM Toys zachwyciła rawicką publiczność.

Po neutralnym „Sklepie z zabawkami” i kobiecych „Lustrach” przyszedł czas na męską, jak to ocenili aktorzy sztukę pt. „Płatonow”. Wymagający, dwugodzinny spektakl powstawał blisko 18 miesięcy. Wedle pierwotnych planów, premiera miała odbyć się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami, w czerwcu. Wtedy zdecydowano jednak, by jeszcze kilka miesięcy zaczekać i było warto.

Mimo tego, że wszyscy aktorzy jacy wczoraj zaprezentowali się na deskach Domu Kultury byli amatorami, to nie można powiedzieć, że ten spektakl jest nieprofesjonalny. Odpowiednia choreografia, scenografia i przede wszystkim gra aktorska powodują, że „Płatonow” w wykonaniu DECEM Toys jest po prostu wspaniałym spektaklem.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wczorajsza premiera była transmitowana na naszym kanale YouTube na żywo i jest cały czas dostępna dla osób, które nie widziały „Płatonowa”, albo chcą go zobaczyć jeszcze raz. Link do transmisji poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=TJHdESoQI5o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *