Sport

Kolejarz zwycięża w Krośnie. Rywalem w półfinale Ostrovia

30 września 2018 roku odbył się zaległy mecz 12 kolejki 2 Ligi żużlowej pomiędzy drużynami KSM Krosno, a Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Dla jednych, jaki i drugich był to ważny mecz.

Drużyna z Krosna bowiem tym meczem zakończyła po dwunastu latach działalność i za rok w Krośnie powstanie nowa drużyna, o której za dużo jeszcze nie wiemy. Rawiczanie z kolei przygotowują się do fazy play-off i od tego meczu zależało kto będzie rywalem naszej drużyny w półfinale DM 2 ligi. W pierwszym meczu tych drużyn w Rawiczu górą była drużyna Stainer Unii, wygrywając 51:39. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego Śp. Tomasza Jędrzejaka. Na stadion w Krośnie zawitało około 1000 kibiców. Po  pierwszych czterech wyścigach Kolejarz prowadził 14:10. Rawiczanie do końca kontrolowali mecz wygrywając ostatecznie 53:37 ,,zgarniając” także oczywiście punkt bonusowy. Najlepiej punktującym ,,wilkiem” z Krosna był Patrick Hansen zdobywając 14 punktów, zaś najlepszym ,,niedżwiedzio-bykiem był Wiktor Trofimow jr. zdobywając 13 ,,oczek”.

KSM Krosno:39

9. Patrick Hansen: 14 punktów

10. Stanisław Burza: 4+1

11. Mariusz Puszakowski: 7

12. Marcin Rempała: 3+1

13. Josef Franc: 8

14. Kamil Kiełbasa: 1.

15. Krystian Stefanów: 0

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:53

1. Wiktor Trofimow jr.: 13 punktów

2. Arkadiusz Pawlak: 5+1

3. Jaimon Lidsey: 11

4. Facundo Albin 4+1

5. Damian Baliński : 12

6. Szymon Szlauderbach; 5+1

7. Kacper Pludra (debiut) 3+2

Po rundzie zasadniczej w ligowej tabeli przewodzi Stal Rzeszów, drugie miejsce zajmuje Ostrovia Ostrów Wielkopolski, trzecie Stainer Unia Kolejarz Rawicz, a czwarte Ok Kolejarz Opole.

W fazie play off rawicka drużyna pojedzie przeciwko MDM Komputery TŻ Ostrovii , drugą parą będą drużyny z Opola i Rzeszowa. Pierwsze mecze 1 i 2 września, rewanże 9 września. Finały odbędą się 16 i 23 września, a baraże, w których pojedzie przegrana drużyna finału z Polonią Piła odbędą się 30 września i 7 pażdziernika.

W piątek  31 września odbędzie się trening naszej drużyny, który zaplanowany jest na godzinie 16 na rawickim stadionie. W sobotę SPORTOWE WYDARZENIE ROKU W RAWICZU o godzinie 16:00 początek meczu półfinałowego Stainer Unia Kolejarz Rawicz vs. MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski !!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *