NEWS Społeczeństwo

Kilkudniowy brak kontaktu zaniepokoił sąsiadów

foto: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

W piątek do rawickiej komendy powiatowej straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie. Jeden z mieszkańców budynku przy ulicy Miedzińskiego był zaniepokojony sytuacją, że od kilku dni nie ma kontaktu z jednym z sąsiadów. Po wywarzeniu drzwi strażacy dokonali makabrycznego odkrycia.

Około godziny 15:00 do komendy powiatowej straży pożarnej w Rawiczu zgłosił się mężczyzna, który był zaniepokojony faktem, że od kilku dni nie ma kontaktu z sąsiadem, który na dodatek nie daje żadnych oznak życia.  Po przybyciu na miejsce zastępu PSP zdecydowano się sposobem mechanicznym wywarzyć drzwi wejściowe do mieszkania. 

O tym, że mogło nastąpić najgorsze, świadczył specyficzny zapach rozchodzący się po klatce schodowej – pisze mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

Niestety przypuszczenia strażaków okazały się prawdziwe. Po otwarciu drzwi strażacy wyposażeni w aparaty oddechowe, w obecności policjanta oraz zespołu ratownictwa medycznego ujawnili w jednym z pomieszczeń ciało 60 – letniego lokatora.

Po znalezieniu zwłok  w daleko posuniętym rozkładzie zdecydowano się dokonać pomiaru składu powietrza pod kątem wykrycia cząsteczek tlenku węgla, których nie wykryto.

Z uwagi na daleko posunięty rozkład ciała, ratownicy medyczni odstąpili od medycznych czynności ratunkowych. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu – pisze oficer prasowy PSP w Rawiczu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *