Sport

Karolina Kucharczyk ze złotym medalem!

foto: archiwum

Karolina Kucharczyk, pomimo kontuzji, zdobyła złoty medal na Mistrzostwa Polski. Rawiczanka opowiedziała nam o ostatnim starcie na Mistrzostwach Polski, oraz jak będą wyglądały jej przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Świata.

Rawiczanka zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal, z wynikiem 5.90m. Niestety Polka musiała zrezygnować z dwóch ostatnich startów, z powodu stanu zapalnego prawego Achillesa.

Musiałam zejść na zawodach, bo przy czwartym oddanym skoku czułam potworny ból, trener kazał zejść, ponieważ bym sobie jeszcze gorzej narobiła, czy zerwała Achillesa, ale moja chora ambicja jest na tyle naiwna, żebym skakała dalej. Byłam u chirurga, na szczęście to tylko naciągnięcie Achillesa. Całe szczęście będzie szybszy powrót do treningów, tylko teraz cały tydzień mam się zregenerować i odpocząć.

Zawodniczkę czeka start na Mistrzostwach Świata w Dubaju. Zapytaliśmy więc jak wyglądają przygotowania na zbliżające się zawody.

Przygotowania do Mistrzostw Świata w Dubaju zaczynamy obozem we wrześniu i w październiku w Spale. W sierpniu będziemy trenować w Rawiczu. Na obozach będziemy szlifować moją formę do Dubaju, ponieważ będziemy trenować dwa razy dziennie. Jestem spokojna, bo trener wie jak mam się przygotować, dlatego wykonuję jego zadania. Tym bardziej, że ze względów prywatnych nie poleci ze mną na MŚ w listopadzie, i z ciężkim bólem muszę sobie tym razem poradzić bez niego.

Rawiczanie bardzo kibicują Kucharczyk, wspierają ją na każdym kroku jej kariery. Poprosiliśmy o komentarz, jak odbiera takie wsparcie.

W Rawiczu mam mnóstwo znajomych. Poza tym, udostępniam na mojej stronie sportowej, jak idzie mi w tym roku w sporcie i jak na razie nie narzekam. Zawsze lepiej jest, kiedy kibice dodają skrzydeł, aby polecieć dalej. Każdy trening okupiony jest ciężką pracą i wyrzeczeniami, ale ja to kocham, choć niekiedy nie wytrzymuje ogromnej presji przy tym i kipi we mnie złość, że jeszcze nie jest idealnie: na rozbiegu, odbiciu czy ładowaniu, a trener zawsze żartem powie, jakby było idealnie, po co byśmy mieli trenować. Pozdrawiam Rawicz.

24 sierpnia 2018 roku podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie po raz kolejny ustanowiła rekord świata rezultatem 6,14m.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *