NEWS Polityka

Jutro I Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz

Jutro o godzinie 11:00 na sali sesyjnej Urzędu Gminy Rawicz rozpocznie się uroczyste, pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej Gminy Rawicz w nowej kadencji. Jakie zamiany personalne zaszły w samorządzie na szczeblu gminnym?

W skład nowej rady, oprócz znanych już z wcześniejszych kadencji radnych wchodzić będzie kilku zupełnie nowych, debiutujących w samorządzie. Z końcem ubiegłej kadencji, po wieloletniej pracy na rzecz Gminy Rawicz, ze stanowiskami radnych w tej radzie definitywnie pożegnali się m.in: Grażyna Kośmider, Marek Heinze, Urszula Zelek i Krystyna Zaporowska. Dwie ostatnie z wymienionych zakończyły swoją pracę w samorządzie, natomiast Grażyna Kośmider i Marek Heinze, w tej kadencji zasiądą w fotelach radnych powiatowych starostwa rawickiego. 

Podczaj jutrzejszej sesji wyłoniony zostanie przede wszystkim nowy przewodniczący, który wraz ze swoimi zastępcami przez najbliższe pięć lat będzie prowadził spotkania radnych. Dotychczas w kadencji 2014 – 2018 tą funkcję pełnił Marek Przybylski i nie wykluczone, że ponownie obejmie to stanowisko. Oprócz tego zaprzysiężony zostanie również burmistrz Gminy Rawicz – Grzegorz Kubik, któremu większość mieszkańców znowu udzieliła mandatu zaufania.

W odróżnieniu od dotychczasowych kadencji samorządów lokalnych, ta według nowych przepisów wprowadzonych przez rząd potrwa nie cztery, a pięć lat. Kolejną zmianą jest też to, że Grzegorz Kubik będzie mógł jeszcze tylko raz wystartować w wyborach o fotel burmistrza Gminy Rawicz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *