Sport

Inauguracja sezonu i przegrana z drużyną z Dopiewa [FOTO]

W sobotę, chwilę po godzinie 17:00 sędzia rozpoczął mecz inaugurujący kolejny sezon V ligi z udziałem KP Rawia Rawicz. Miejscowa drużyna uległa GKS-owi Dopiewo i zakończyła to spotkanie wynikiem 2:3.

Gra zawodników Rawi w pierwszej połowie meczu zapowiadała się obiecująco. Podopieczni Jerzego Radojewskiego częściej niż przeciwnicy utrzymywali się przy piłce, czego rezultatem okazały się być dwie bramki. Pierwszą z nich, w 33. minucie, w asyście Michała Skrzypczaka, główkując strzelił Mariusz Molka. Chwilę później w 38. minucie gry ten sam zawodnik zapakował piłkę w bramce przeciwnika.

Niestety po przerwie role obu zespołów się odwróciły. To rawiccy zawodnicy mieli problem z zbudowaniem skutecznej akcji, a przez luki w obronie swoje punkty zaczęli odrabiać zawodnicy GKS Dopiewo, strzelając gole kolejno w 47. i 52. minucie meczu.

Ostatecznie triumf na murawie przy ulicy spokojnej drużyna z Dopiewa odniosła dosłownie w ostatniej minucie meczu. Strzelona celnie w doliczonym czasie piłka spowodowała, że gościom udało się zdobyć przewagę jednej bramki nad rawickim zespołem i wygrać dzisiejsze spotkanie.

Mecz ten zakończył się wynikiem 2:3 i wygraną GKS Dopiewo. Już za tydzień Rawia Rawicz zagra jedno z trudniejszych w tym sezonie spotkań. Podopieczni Jerzego Radojewskiego podczas wyjazdu zagrają z drużyną Wiary Lecha Poznań.