Inwestycje NEWS

Hengst Filter występuje o pozwolenie na budowę.

Niemiecka firma Hengst Filter produkująca filtry do samochodów osobowych wystąpiła do gminy z wnioskiem o uwarunkowanie środowiskowe.

Pod fabrykę w której będzie zatrudnione nawet 300 pracowników grunt został wykupiony już 5 miesięcy temu, za kwotę 2 mln 900 tyś. złotych. Rozpoczęcie produkcji spółka planuje na rok 2019, po testowym uruchomieniu maszyn.

Wniosek będzie rozpatrzony przez trzy instytucje, Wody Polskie, Sanepid oraz Dyrektora Ochrony Środowiska. Te rozpatrzenie może trwać do końca tego roku lub do początku roku 2019.

Planowana działalność produkcyjna w zakładzie w Rawiczu obejmować będzie produkcję wielofunkcyjnych systemów filtracji i zarządzania płynami oraz produkcję wkładów do filtrów samochodowych, a także produkcję filtrów oleju, filtrów powietrza, filtrów paliwa oraz filtrów kabinowych, charakteryzujących się wysoką wydajnością oraz najwyższymi zdolnościami filtracyjnymi.

Fabryka będzie wybudowana w podrawickich Kątach, na początku zatrudnienie znajdzie 100 pracowników, co może z czasem zwiększyć się do 300 zatrudnionych osób. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *