Inwestycje NEWS

Duże utrudnienia dla ruchu w centrum. Zobacz gdzie i kiedy

Już od piątku mieszkańców Rawicza czekają duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym. Wszystko to ma związek z pracami przy budowie mini ronda na skrzyżowaniu obok Pomnika Żołnierza, oraz powstającym w pobliżu SP3 podziemnym zbiornikiem na wodę deszczową. W związku z tymi inwestycjami spora część dróg będzie zamknięta. Jakie i na jak długo?

Już dziś na terenie miasta można zauważyć żółte tablice informujące o objazdach i zmianie organizacji ruchu z jaką mieszkańcy będą musieli się zmierzyć już od piątku. Na tydzień zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wojska Polskiego i Wały Tadeusza Kościuszki. Ma to związek z budowanym w tym miejscu mini rondem.

Kilkaset metrów dalej, na ulicy kadeckiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczną się prace związane z budową podziemnego zbiornika na wodę deszczową pochodzącą z instalacji burzowej. W ramach tej inwestycji zamknięta zostanie część ulicy Kadeckiej i Wałów gen. Jarosława Dąbrowskiego, oraz Wałów Tadeusza Kościuszki.

Nakładające się w jednym terminie prace spowodują, że wyłączona z ruchu będzie część ulicy Wały Dąbrowskiego od skrzyżowania z ulicami Przemyskiego i 3 maja. Na tym skrzyżowaniu również zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, wyłączona zostanie między innymi sygnalizacja świetlna.

Objazd do ulicy Piłsudskiego poprowadzony będzie przez Wały Powstańców Wielkopolskich, ulicę Targową przy Domu Kultury w Rawiczu. Następnie Wałami Księcia Józefa Poniatowskiego, ulica Spokojną, przy stadionie sportowym, kończąc na ulicy Podmiejskiej. Poniżej znajdują się mapy ilustrujące objazd i zmianę organizacji ruchu w dużej części miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *