Społeczeństwo

Do Rawicza przyjedzie cyrk ze zwierzętami? Burmistrz zabiera głos w sprawie

Na portalach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja związana z przyjazdem do Rawicza jednego z popularniejszych w Polsce cyrków, który zdaniem aktywistów męczy występujące w nim zwierzęta. Rok temu Rada Gminy Rawicz zakazała występów z udziałem zwierząt. Czy pojawią się one podczas spektaklu?

Rok temu w Rawiczu wybuchła dyskusja związana z wykorzystaniem zwierząt w cyrkach. Po kilku etapowej debacie radni zadecydowali podjąć uchwałę ograniczającą dostęp cyrkom wykorzystującym w swoich spektaklach zwierzęta do gruntów gminnych.

Wczoraj w Rawiczu pojawiły się plakaty informujące o spektaklu popularnego w Polsce cyrku, co wywołało oburzenie w kręgu aktywistów, którzy domagali się od lokalnych władz wyjaśnień. Głos w sprawie zabrał sam burmistrz: 

Trafiło do mnie kilka pytań w sprawie cyrku w Rawiczu. Kilka zdań wyjaśnienia: Dyrekcja cyrku złożyła dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu oświadczenie, zgodnie z którym w spektaklu nie wystąpią zwierzęta. Dyrektor w związku z wprowadzonymi zasadami (tj. bez występów zwierząt) wydał zgodę. Dodam, że przepisy dotyczą tylko terenów, które są własnością gminy. Wykonanie zaleceń będzie nadzorował dyrektor OSiR-u – pisze Grzegorz Kubik – burmistrz Gminy Rawicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *