NEWS Społeczeństwo

Czy jutrzejsze egzaminy gimnazjalne się odbędą? [FILM]

Dziś mija drugi dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jutro w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu i w Szkole Podstawowej w Sierakowie powinny się odbyć egzaminy gimnazjalne. Czy jutro o 8:00 uczniowie zasiądą w ławkach by rozwiązać arkusze?

Sprawa nadal nie jest oczywista. Cała sytuacja jest bardzo rozwojowa, co powoduje, że nie do końca jest pewne czy jutro uczniowie trzecich klas gimnazjów napiszą egzaminy. Z informacji jakie udało nam się dzisiaj uzyskać w rawickich placówkach wynika, że zarówno w SP4 i Szkole Podstawowej w Sierakowie jutro uczniowie napiszą egzaminy gimnazjalne.

Szanowni Rodzice

Dyrektor szkoły informuje, że egzaminy gimnazjalne odbędą się w budynku szkoły przy ul. Wł. Broniewskiego. W związku z tym uczniowie, którzy zbiorą się na boisku przy ul. Szarych Szeregów o godz. 7.40, zostaną zaprowadzeni przez nauczyciela na ul. Wł. Broniewskiego.
Wpuszczanie do sali rozpocznie się o godz. 8.00. Proszę pamiętać o zabraniu legitymacji, długopisu z czarnym wkładem i małej butelki wody. W czasie przerwy uczniowie będą przebywać w świetlicy SP4.
Uczniowie dojeżdżający wysiadają przy ul. Wł. Broniewskiego. Odjeżdżają sprzed szkoły w następujących godzinach:
10.04.2019 – środa 13.15
11.04.2019 – czwartek 13.15
12.04.2019 – piątek 12.45
Po zakończeniu egzaminów uczniowie wychodzą do domu samodzielnie.

Wejście na salę będzie otwarte od strony parkingu.
Z poważaniem
Justyna Szajerka
Dyrektor SP4 w Rawiczu

 

Szanowni Państwo,
egzaminy gimnazjalne rozpoczynają się 10.04.2019, zgodnie z obowiązującą procedurą.

Dyrektor szkoły (SP w Sierakowie)
Andrzej Szyszko

 

Podczas wczorajszej rozmowy z nami Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowie – Andrzej Szyszko, przekazał nam informacje, że egzaminy będą musiały się odbyć na sali gimnastycznej. Jest to związane z ilością członków komisji egzaminacyjnych, którzy jutro pojawią się w szkole. Cała rozmowa z dyrektorem Andrzejem Szyszko w materiale Sebastiana Kozala:

Osoby, które posiadają wykształcenie pedagogiczne i chciałyby pomóc w przeprowadzeniu egzaminów proszone są by zgłaszać się do wojewódzkiego kuratorium oświaty. Rodzice oraz uczniowie, którzy jutro przystąpią do egzaminów proszeni są by na bieżąco sprawdzać komunikaty na stronach internetowych szkół, oraz w dziennikach elektronicznych.  

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *